
Jakie baterie łazienkowe dobrać do wanny?
- Bateria do wanny, Baterie Łazienkowe, Baterie wannowe
- baterie do wanny, baterie łazienkowe, baterie wannowe
- Styczeń 2, 2017
Wybór baterii łazienkowych do wanny, biorąc pod uwagę niezwykle bogatą ofertę na rynku, nie należy do najprostszych. Przy podejmowaniu decyzji na pewno trzeba rozważyć funkcjonalność i komfort użytkowania, dopasowanie do aranżacji całej łazienki, a także sposób montażu baterii, zwłaszcza jeśli mamy już poprowadzoną instalację wodną.
Połączenie nowoczesności z klasyką
Najczęściej używanymi bateriami łazienkowymi do wanien są baterie ścienne natynkowe. W ich przypadku mamy do czynienia z mało problematycznym montażem, ponieważ większość części instalacyjnych pozostaje odkryta. Gwarantuje to stały dostęp do kluczowych elementów, a w razie awarii, możliwość łatwej naprawy. Innym rodzajem armatury wannowej są baterie ścienne podtynkowe. Stosuje się je najczęściej w nowoczesnych łazienkach, urządzając dom od podstaw lub przeprowadzając gruntowny remont, dlatego że baterie łazienkowe podtynkowe wymagają przygotowania specjalnej wnęki w ścianie. Część instalacyjna jest w nią wbudowywana na stałe, co stanowić może problem w przypadku naprawy niektórych usterek, bądź wymiany armatury na nową. Ryzyko to można jednak zminimalizować, wybierając baterie łazienkowe wysokiej jakości z trwałą głowicą ceramiczną, np. Merida Exe marki Invena. W przypadku modeli natynkowych mamy do wyboru baterie jednouchwytowe, bądź dwuuchwytowe – z dwoma pokrętłami, osobnymi do zimnej i ciepłej wody, a w podtynkowych wybierać można pomiędzy wersjami jedno- lub dwufunkcyjnymi z przełącznikiem natrysku z deszczownicy na słuchawkę. Tutaj wybór dotyczy już raczej stylistyki i upodobań domowników.
Najważniejsze niewidoczne

Bateria wannowa Merida Exe firmy Invena
Zwolennikom minimalizmu i ukrywania wszystkich niepożądanych elementów instalacyjnych z pewnością przypadną do gustu baterie łazienkowe nawannowe 3- lub 4-otworowe. W przypadku tych pierwszych, w specjalnie przygotowanych otworach, w wannie mocuje się osobno obok siebie wylewkę, korpus baterii wraz z przełącznikiem oraz słuchawkę prysznicową. Są to baterie jednouchwytowe z mieszaczem. Przykładem może być bateria Merida Exe marki Invena. Z kolei baterie łazienkowe 4-otworowe posiadają dwa pokrętła do ustawiania strumienia wody, stąd potrzeba dodatkowego otworu. Należy jednak pamiętać, że producenci wanien podają maksymalną ilość otworów, jaką można w nich wykonać. Z tego powodu trzeba pamiętać o wyborze kompatybilnych elementów.
Odrobina ekstrawagancji
W eleganckich, przestronnych łazienkach oraz salonach kąpielowych często spotykanym elementem są wanny i baterie wolnostojące. Ich montaż jest dość skomplikowany, ponieważ wymaga bardzo dokładnego rozplanowania instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz dość dużej ilości miejsca w pomieszczeniu. Jednak dla wspaniałego efektu, który możemy uzyskać, warto podjąć się takiego wyzwania. Do wanien wolnostojących najczęściej montuje się baterie stojące podłogowe. Możemy wybierać spośród produktów jedno-, dwuuchwytowych, a także termostatycznych.
Wygoda przede wszystkim
Wierni fani prysznica, mogą go mieć, nawet jeśli ostatecznie zdecydują się na wannę zamiast brodzika. Wystarczy dobrać odpowiedni zestaw natryskowy oraz parawan bądź zasłonkę i nie poczujemy różnicy między taką opcją kąpieli pod prysznicem, a tą klasyczną w kabinie. Wybierać możemy pomiędzy tradycyjnymi zestawami natryskowymi, np. Inis marki Invena, zestawami natryskowymi z funkcją hydromasażu i bicza wodnego, np. Mykonos Exe firmy Invena, a także specjalistycznymi panelami natryskowymi wyposażonymi w wiele dodatkowych opcji, np. Mauritius Exe.
Zapraszamy również na nasz profil Łazienka od kuchni