Akcesoria łazienkowe – ważny element czy tylko małe dodatki?

Funkcjonalność to najważniejsza cecha akcesoriów łazienkowych. Zwiększają one komfort korzystania z pomieszczenia, a odpowiednio dobrane mogą stać się elementami dekoracyjnymi. Dzięki nim  z łatwością podkreślimy charakter wnętrza lub całkowicie go odmienimy.

Łazienka jak nowa – akcent na kolor

Wymiana akcesoriów to najprostszy i najszybszy sposób na odświeżenie łazienki. Jest nie tylko stosunkowo tania, ale też – w odróżnieniu od remontu – nie wymaga dużego nakładu pracy. Barwne dodatki to świetny sposób na ożywienie nudnych łazienek. Doskonale sprawdzą się też w klasycznych, białych wnętrzach, gdyż kolor ten może być łączony z niemal każdym odcieniem i za każdym razem będzie wyglądał efektownie, nadając łazience wyjątkowego charakteru. Uważajmy jednak, aby nie przesadzić, np. dobierając akcesoria w różnych kolorach. Postępując w ten sposób wprowadzimy do wnętrza chaos i sprawimy, że efekt będzie odwrotny do zamierzonego.

Ostatnio na popularności zyskują natryski zakończone kolorową słuchawką i deszczownicą. Takie rozwiązanie zastosowano m.in. w deszczowni Kameleon firmy Invena.

Ostatnio na popularności zyskują natryski zakończone kolorową słuchawką i deszczownicą. Takie rozwiązanie zastosowano m.in. w deszczowni Kameleon firmy Invena, która jest dostępna w wariantach białym, turkusowym, różowym i pomarańczowym. Decydując się na konkretny odcień tego elementu dostosujmy do niego pozostałe dodatki. Pamiętajmy także o zachowaniu spójności stylistycznej. Efektu miszmaszu unikniemy wybierając akcesoria łazienkowe z jednej serii.

Akcesoria łazienkowe – na co zwrócić uwagę?

Ważną kwestią jest także dopasowanie akcesoriów do armatury łazienkowej. W przypadku umywalek nablatowych, zamiast tradycyjnego, stojącego dozownika na mydło, wybierzmy model przytwierdzany do ściany, a jego kolor dostosujmy do baterii łazienkowych.  Dozowniki sprawdzą się nie tylko w strefie umywalkowej, ale i prysznicowej. To świetne rozwiązanie dla osób, które cenią minimalizm i nie chcą eksponować wielu kolorowych opakowań kosmetyków. Innym pomysłem wartym zastosowania są – dostępne także w ofercie marki Invena – dozowniki przeznaczone do wbudowania w blat. Są nie tylko funkcjonalne, ale też dyskretne, gdyż dostosowane stylistyką do armatury.

Co za dużo, to niezdrowo

Dobierając akcesoria łazienkowe nie należy przesadzać z ich ilością. Dotyczy to zwłaszcza

Barwne dodatki to świetny sposób na ożywienie nudnych łazienek.

małych pomieszczeń, w których nadmiar przedmiotów sprawi, że wnętrze będzie się wydawało „zagracone”. W takim przypadku warto ograniczyć się tylko do tego, co niezbędne, tj. dozownika na mydło lub mydelniczki, pojemnika na szczotkę toaletową, uchwytów na papier toaletowy i szczoteczki do zębów oraz kosza na śmieci. Za wieszak na ręczniki może nam posłużyć standardowy już grzejnik łazienkowy, posiadający formę drabinki, dzięki któremu zaoszczędzimy dodatkowe miejsce w ciasnej łazience. W dużych pomieszczeniach możliwości aranżacyjne są znacznie większe – oprócz wymienionych akcesoriów możemy też zainwestować w ozdobne kosze na bieliznę czy kosmetyki, ciekawą suszarkę czy wzorzysty dywanik.

Niektóre akcesoria łazienkowe są niezbędne do komfortowego korzystania z pomieszczenia, inne stanowią tylko atrakcyjne dodatki, które pomogą nam urozmaicić wnętrze. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby te dwie cechy szły ze sobą w parze. Pamiętajmy, że główną zasadą, jaka powinna nam przyświecać przy doborze akcesoriów łazienkowych, jest nasza wygoda.

Zapraszamy również na nasz profil Łazienka od kuchni