Łazienka pełna Gracji

Baterie łazienkowe Gracja – mała łazienka pełna wdzięku!

Mała przestrzeń, w której ma powstać łazienka to nie lada gratka i dla użytkowników i dla projektantów. W przypadku małej łazienki często decydujemy się na niezbędne minimum. Szukamy kompromisu pomiędzy własnymi marzeniami o komfortowej łazience a realną rzeczywistością. Mamy jednak dobrą wiadomość dla posiadaczy małych łazienek. Wystarczy kilka aranżacyjnych sztuczek, aby niewielkie pomieszczenie nabrało wdzięku!

Unikamy wielkich gabarytów

I to nie dlatego, że się po prostu nie zmieszczą. Nagromadzenie dużych akcesoriów z tymi mniejszymi da wrażenie chaosu lub nawet bałaganu. Warto zatem rozważyć wybór ceramiki o proporcjonalnym w stosunku do pomieszczenia rozmiarze. Chcąc zaoszczędzić nieco miejsca powinniśmy zrezygnować z wanny i zastąpić ją kabiną prysznicową.

Nieco inaczej rzecz będzie się miała z kaflami. Tutaj warto postawić na dość spore płytki i tylko część z dekorem. Przykładowo w wymiarze 30x60cm sprawią, że wnętrze stanie optycznie przestronniejsze. Taki efekt uzyskamy, jeśli nie będziemy kłaść kafli do samego sufitu. Inaczej stworzymy dość przytłaczający bunkier, a nie to przecież nam chodzi. Warto także pamiętać, że płytki powinny mieć jasny kolor. To na pewno pomoże optycznie powiększyć łazienkę!

Łazienka pełna Gracji
Łazienka pełna Gracji

Gracja – uniwersalna seria do małej łazienki

O ile na estetykę pomieszczenia wpływa wiele elementów, o tyle na jego funkcjonalność mają wpływ głównie baterie łazienkowe i ergonomia. Zostając w temacie armatury, powinniśmy ją dobrać w  proporcjonalnym rozmiarze do ceramiki. Godną uwagi serią jest seria Gracja zaproponowana przez markę Invena. Kompletna kolekcja, w skład której wchodzą baterie: umywalkowa stojąca, natryskowa, wannowa oraz umywalkowa/zlewozmywakowa ścienna.

Warto nadmienić, że jest to propozycja wręcz uniwersalna. Baterie łazienkowe serii Gracja utrzymane są w klasycznym kolorze chromu. Wyraziste krawędzie przełamane delikatnymi zaokrągleniami sprawią, że forma jest subtelna, ale z niewielkim, przysłowiowym pazurem. Świetnie się dlatego sprawdzi w nowoczesnej lub bardziej tradycyjnej aranżacji! Co najważniejsze ich rozmiar idealnie pasuje do małej łazienki. Podając przykład: bateria umywalkowa Gracja posiada wylewkę o odpowiednio dobranej długości. Dzięki temu pasuje do niewielkiej umywalki, nie tracąc na swojej funkcjonalności.

Mała łazienka, a przestrzeni jakby więcej

Choć nie zyskamy dodatkowego miejsca, optyczne powiększenie przestrzeni w łazience z pewnością sprawi, że poczujemy się w niej bardziej komfortowo. Wspomniane zostały już jasne barwy, ale to nie jedyny trick.

Kabina Kordoba ze szkłem typu clear to połączenie klasyki z nowoczesnością!

Kabina Kordoba ze szkłem typu clear optycznie powiększa przestrzeń!

Kabina prysznicowa ze szkłem typu Clear jak np. Kordoba czy Parla z oferty Invena to doskonały pomysł. Przeźroczyste szyby nadadzą wnętrzu dodatkowej perspektywy nie zamykając dodatkowo przestrzeni. Szkło mleczne czy grafitowe mogłoby przytłaczać i tak już niewielką łazienkę.

Kolejnym pomocnym zabiegiem może być fototapeta. Jeśli nie zdecydujemy się na płytki warto rozważyć to rozwiązanie, jeśli wybierzemy pejzaż z perspektywiczną głębią.  Niekiedy fototapeta jest uznawana za rozwiązanie kiczowate, niemiej przy odpowiednim doborze i spójnej kompozycji łazienki może się prezentować naprawdę efektownie.

Jeśli nie fototapeta to duże lustro koniecznie! Kiedy zdecydowana większość łazienki się w nim odbija, efekt jest wręcz piorunujący!

Właściciele łazienek o niezbyt dużym metrażu mają zatem znacznie większe pole manewru niż to może się na początku wydawać. Kilka sztuczek i odpowiednio dobrane baterie łazienkowe np. seria Gracja sprawią, że pomieszczenie, nawet jeśli małe, stanie pełne wdzięku nie tracąc na swej funkcjonalności!

Szukasz inspiracji? Dołącz do grona naszych fanów na Facebooku!