Baterie łazienkowe do bardzo małych pomieszczeń

Jaką baterię wybrać do bardzo małej łazienki?

Urządzanie małej łazienki to duże wyzwanie. Stworzenie funkcjonalnej i estetycznej przestrzeni wymaga dokładnego zaplanowania każdego centymetra. Wszystko w celu maksymalnego zaoszczędzenia miejsca. Z tego powodu niezwykle istotny jest wybór odpowiednich elementów wyposażenia. A więc jakie baterie do łazienki o niewielkim metrażu?

bateria łazienkowa Perea marki Invena

Jak zaaranżować małą łazienkę

W bardzo małych łazienkach możliwości aranżacyjne są ograniczone. Często trzeba decydować się na najbardziej oszczędną wersję prysznica, a w przypadku niedużych toalet na mini umywalkę. Obecnie jednak z pomocą przychodzi szereg różnych sposobów, które pozwalają urządzić wnętrze tak, abyśmy mimo wszystko czuli się w nim komfortowo i mogli swobodnie korzystać z zawartych w nim sprzętów. Coraz popularniejsze staje się wykorzystywanie elementów przeznaczonych pod zabudowę, takich jak podwieszane sedesy z ukrytą w ścianie spłuczką, a także baterie łazienkowe podtynkowe.

Elementy podtykowe i cenna przestrzeń

W przypadku takich rozwiązań, wbudowany mieszacz i system przyłączeniowy znajdują się w ścianie, więc na wierzchu nie ma zbędnych elementów, które mogłyby przeszkadzać lub optycznie zajmować przestrzeń.  Oprócz tego podtynkowe wersje  najczęściej wyróżniają się ciekawym designem, dzięki czemu nadają łazience nowoczesnego, minimalistycznego charakteru. Przykładem mogą być nowości w ofercie marki Invena – baterie łazienkowe podtynkowe Simi, Rotonda oraz Verso – dostępne w kilku wariantach. Instalacje podtynkowe znajdują szczególnie zastosowanie w zestawach natryskowych. Warto się na nie zdecydować, kiedy mamy bardzo ograniczoną strefę kąpieli. Nie martwimy się wtedy, że przy każdym ruchu będziemy zawadzać o wystającą armaturę.

Długość wylewki dostosowana do rozmiarów umywalki

Kolejnym sposobem na oszczędzenie odrobiny miejsca i swobodne korzystanie z umywalki lub bidetu jest dostosowanie do ceramiki sanitarnej wielkości jaką ma mieć bateria do łazienki. Przede wszystkim pod uwagę trzeba wziąć długość wylewki, którą należy dostosować do rozmiarów umywalki. W przeciwnym razie możemy mieć problem ze strumieniem wody rozpryskującym się poza jej obszar. Do bardzo małej miski umywalkowej świetnie nadadzą niskie baterie sztorcowe z krótką wylewką, jak np. baterie łazienkowe Natea lub Perea marki Invena. Będą praktyczne zwłaszcza przy mycia rąk czy czynnościach związanych z codzienną pielęgnacją, jak mycie zębów czy golenie.

Niestety w przypadku bardzo małych łazienek najczęściej musimy zapomnieć o dużych, wysokich, bardzo eleganckich kranach z długą wylewką i oryginalnym kształcie. Nie oznacza to jednak, że trzeba zrezygnować z aranżacji w wymarzonym klimacie. Nawet w najmniejszą łazienkę tchniemy ducha retro czy innego dowolnego stylu. Wystarczą przemyślane dodatki oraz odpowiedni wybór pozostałych materiałów wykończeniowych.