Czysta łazienka w kilka chwil - podpowiadamy jak ją urządzić!

Czysta łazienka w kilka chwil – podpowiadamy jak ją urządzić!

Rola łazienki na przestrzeni lat zasadniczo się nie zmieniła, jednak jej postrzeganie jako pomieszczenia jest znacznie szersze. Na chwilę obecną to swego rodzaju oaza, w której możemy się schronić i zrelaksować po dniu pełnym wyzwań. To miejsce w którym dbamy o higienę osobistą, a także o kondycję naszego ciała, umysłu, w efekcie o wystrzałowy wygląd. Dlatego tak ważne, żeby to pomieszczenie było nieskazitelnie czyste, a pożądaną czystość było łatwo uzyskać. Odpowiedni dobór armatury i ceramiki gwarantuje, iż sprzątnięcie naszej oazy relaksu stanie się znacznie prostsze.

Bezrantowa, wisząca miska WC
Brak rantu i łatwo wypinana deska niewelują trudnodostępne zakamarki!

Brak rantu i łatwo wypinana deska niewelują trudnodostępne zakamarki!

Często to właśnie toaletę traktujemy jako największe siedlisko bakterii i wirusów. Choć mit ten został już dawno obalony, tradycyjną miskę, która posada rant dużo trudniej utrzymać w czystości. Dlaczego? Dlatego, że kołnierz, który ma zapobiegać rozchlapywaniu się wody na zewnątrz tworzy trudno dostępne do opłukania miejsce. W efekcie w połączeniu z kamieniem i wilgocią staje doskonałym środowiskiem do rozwoju wszelkiego rodzaju drobnoustrojów. Coraz bardziej popularne bezrantowe miski WC rozwiązują oba problemy na raz. Brak rantów sprawia, że woda dokładnie spłukuje całą muszlę jednocześnie nie rozchlapując wody.

Bezrantowe miski WC marki Invena posiadają w komplecie wolnoopadającą deskę z łatwo wypinanymi zawiasami. Dzięki temu pozbywamy się kolejnych, trudnodostępnych zakamarków, a wyczyszczenie powierzchni zajmuje jedynie kilka chwil. Nie należy także pomijać faktu, iż jest to miska wolnoopadająca, dzięki której unikniemy niezbędnego hałasu powstałego w wyniku niefortunnego trzaskania.

Fakt, że miski WC marki Invena mają gładką powierzchnię i są wiszące również pozostają nie bez znaczenia dla utrzymania w czystości naszej łazienki. Wysoka jakość ceramiki, sprawia, iż powierzchnia miski jest niezwykle gładka. Z jednej strony utrudnia to przyczepność, z drugiej sprzyja higienie. Z kolei atutem miski wiszącej jest fakt, że tafla podłogi pozostaje pełna i gładka, bez dodatkowych zakamarków. Jej umycie zatem nie będzie stanowiło problemu.

Jakość ceramiki ma znaczenie

Pokazaliśmy to już na przykładzie misek. Jest to jednak istotne także w przypadku umywalek. W ofercie Inveny można znaleźć szeroki wybór umywalek nablatowych. Wykonane z ceramiki I kategorii świetnie sprawdzają się w pomieszczeniu takim jak łazienka, w której szczególnie dbamy o czystość. W tym przypadku z łatwością spłuczemy wszelkie osady z mydła czy kamienia. Do tego możemy również wykorzystać ekologiczne środki (więcej na ten temat znajdziesz TU).

Wypustki z tworzywa sztucznego wystarczy przetrzeć ściereczką, żeby pozbyć się niechcianego kamienia!

Wypustki z tworzywa sztucznego wystarczy przetrzeć ściereczką, żeby pozbyć się niechcianego kamienia!

System Anti-calc

To wykonane z tworzywa sztucznego elementy wyposażenia baterii, deszczowni czy słuchawek natryskowych. Silikon to materiał, na którym osadzanie się kamienia jest utrudnione. Zupełnie odwrotnie ma się sprawa z jego czyszczeniem. Z racji tego, że kamień nie przywiera ściśle do silikonu dość łatwo jest go sprzątnąć. Wystarczy jedno ruch ściereczką, żeby pozbyć się niechcianego kamienia.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że łazienka sama się nie sprzątnie. Niemniej wybierając odpowiednie elementy wyposażenia, w tym ceramikę i armaturę możemy sprawić, że będzie to pomieszczenie efektowne i łatwe do utrzymania w czystości.

Szukasz inspiracji? Dołącz do grona naszych fanów na FB: Invena – odkryj łazienkę od kuchni!