Funkcjonalne natryski

Funkcjonalne natryski

Prysznic to jedna z pierwszych czynności, którą wielu z nas wykonuje zaraz po obudzeniu. Trudno bowiem szukać o poranku szybszego i skuteczniejszego orzeźwienia niż kilka chwil pod natryskiem. Aby kąpiel była przyjemna i komfortowa, warto zadbać o stworzenie funkcjonalnego miejsca, które wyposażone będzie w odpowiednie akcesoria. Jedną z głównych ról odgrywa tu zestaw natryskowy, dzięki której domowy prysznic można zamienić w przyjemne SPA.

Chcąc czerpać przyjemność z kąpieli pod natryskiem, musimy przede wszystkim dysponować miejscem, gdzie moglibyśmy to zrobić, czyli brodzikiem lub oszklonym obszarem z odpływem w podłodze. Aby mieć pewność, że nie będziemy podczas kąpieli uderzać rękami o baterie łazienkowe, ścianę bądź kabinę, warto odpowiednio dobrać jego rozmiar. Standardowe wymiary to 80×80 lub 90×90 cm, jednak jeśli dysponujemy obszerniejszym pomieszczeniem, warto pokusić się nieco większą powierzchnię, a nawet asymetryczne kształty, które dodatkowo ozdobią wnętrze. Z kolei przy wyborze obudowy ważną cechą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest łatwość utrzymania jej w czystości. Wycieranie zacieków jest niestety czasochłonne, dlatego praktyczne są kabiny o jakiejś fakturze lub pokryte specjalną powłoką, która zapobiega osadzaniu się kamienia i mydła na powierzchni.
kameleon_invena

We współczesnych aranżacjach brodzik nie stanowi konieczności. Coraz popularniejszy staje się prysznic na poziomie podłogi wyłożony płytkami ceramicznymi, czyli tzw. kabiny walk-in. Przy tej opcji natrysku trzeba pamiętać o właściwym wyodrębnieniu odpływu. Jego spadek powinien wynosić minimum 2%, aby umożliwić wodzie swobodne spływanie bez ryzyka zalania łazienki.
Jedną z najważniejszych decyzji podczas urządzania miejsca do kąpieli pod prysznicem jest ta dotycząca wyboru baterii łazienkowej i natrysku. Te elementy w największym stopniu decydują o poziomie zadowolenia z kąpieli. Jeśli od zestawu natryskowego oczekujemy zaspokojenia tylko potrzeb higienicznych, wystarczy nam prosta bateria łazienkowa natryskowa, np. Dokos marki Invena wzbogacona o dodatkową słuchawkę.

Jeśli jednak kąpiel traktujemy jako pewien rodzaj relaksacyjnego rytuału, warto wybrać zestawy natryskowe o rozbudowanych funkcjach i zapewnić sobie dodatkową dawkę przyjemności. Decydując się na zestawy wyposażone w słuchawkę z funkcją hydromasażu, np. Milox Exe marki Invena, mamy możliwość dobierania siły i formy strumienia do własnych potrzeb. Model ten ma także inną zaletę, mianowicie możliwość zamocowania jej bez użycia narzędzi, dzięki specjalnym przyssawkom. Takie rozwiązanie sprawia, że z jej montażem powinien poradzić sobie każdy.

Ciekawym rozwiązaniem w strefie prysznicowej jest również zastosowanie, umieszczonej nad głową deszczownicy, np. Kameleon marki Invena. Oprócz kojącego strumienia imitującego deszcz, zadziała także na zmysły dzięki wyjątkowemu designowi. Nieważne na jakie rozwiązania ostatecznie się zdecydujemy, istotą jest wybór armatury i wszystkich innych niezbędnych elementów prysznicowych według własnych upodobań i potrzeb.