Pielęgnacja czarnych baterii łazienkowych jest tak samo prosta jak kranów w kolorze chromu!

Jak czyścić czarne baterie łazienkowe?

Łazienka to pomieszczenie, któremu chcemy nadać indywidualny charakter. Z drugiej strony często decydujemy się na rozwiązania ponadczasowe, gdyż wiemy, że moda szybko przemija, a remont łazienki bywa i kosztowny, i czasochłonny. Obecnie coraz częściej uniwersalnego i jednocześnie wyrazistego charakteru łazienkowej aranżacji nadają czarne baterie łazienkowe (o tym pisaliśmy TU). W takim przypadku często pojawia się pytanie na temat tego, jak wygląda ich pielęgnacja, dlatego w tym wpisie podpowiadamy jak czarna armatura łazienkowa powinna być czyszczona.

Systematyka kluczem do lśniącej armatury!
Pielęgnacja czarnych baterii łazienkowych jest tak samo prosta jak kranów w kolorze chromu!

Pielęgnacja czarnych baterii łazienkowych jest tak samo prosta jak kranów w kolorze chromu!

Niektórzy uważają, że czarne baterie łazienkowe należy pielęgnować w wyjątkowy sposób ze względu na ich niestandardowy kolor. Inni, wręcz odwrotnie, uważają, że czyści się je łatwiej, bo zacieki z wody są na nich mniej widoczne. Prawda jest jednak taka, że to zależy także od jakości wody, ale o każdy rodzaj armatury należy dbać. Szczególnie, jeśli zależy nam długotrwałym, lśniącym efekcie.

Podobnie zatem jak w przypadku chromu czarne baterie łazienkowe należy czyścić co 2-3 dni lub co najmniej raz w tygodniu. To pozwala utrzymać baterię w dobrej kondycji mechanicznej i estetycznej. W ten sposób unikamy nadmiernego gromadzenia się osadu z mydła i kamienia, a co dalej idzie uporczywego i czasochłonnego szorowania baterii. W efekcie też nie uszkodzimy powłoki baterii.

Systematyka jest również istotna przez wzgląd na funkcjonowanie baterii. Zakamienione elementy, w tym m.in. perlator ograniczą wypływ wody. Niskie ciśnienie na zewnątrz oznacza wysokie ciśnienie wewnątrz. Może ono sprawić, iż kran ulegnie rozszczelnieniu.

Czarne baterie łazienkowe – jak je czyścić?
Płyn zawierający substancje tworzące powłokę hydrofobową sprawia, że lśniący efekt utrzymuje się dłużej.

Płyn zawierający substancje tworzące powłokę hydrofobową sprawia, że lśniący efekt utrzymuje się dłużej.

Poza systematyką jest jeszcze kilka ważnych elementów, które należy wziąć pod uwagę podczas pielęgnacji kranów zarówno chromowanych, jak i czarnych. Jednym z nich jest rodzaj detergentów. Kiedy czyścimy baterie regularnie delikatne mleczko będzie wystarczające. Należy pamiętać, żeby nie używać środków zawierających drobinki ścierające, które mogą porysować kran. Idealnym preparatem jest środek, który zawiera substancje tworzące powłokę hydrofobową na baterii. Co to oznacza w praktyce? Kroplom wody znacznie trudniej jest się utrzymać na takiej powierzchni. Dzięki temu ilość osadu zostaje ograniczona. Taki płyn posiada w swojej ofercie marka Invena (zobacz TU).

Pamiętajmy tylko, że do czyszczenia należy wykorzystać miękką ściereczkę. Po umyciu baterię należy wytrzeć do sucha, żeby na kranie nie zostały nieestetyczne zacieki.

Czarne baterie łazienkowe – które wybrać?

Jeśli zależy nam, aby armatura była łatwa do utrzymania w czystości, a przede wszystkim trwała należy zwrócić uwagę na dwa istotne elementy.

Po pierwsze – mieszacz. Ceramiczny jest bardziej wytrzymały, a przy tym ten materiał jest mniej podatny na działanie kamienia. Po drugie – perlator. Należy zrwócić uwagę czy jest wbudowany na stałe, czy wymienny. To część, która jest najbardziej narażona na działanie kamienia, dlatego warto, aby perlator było łatwo odkręcić, wyczyścić lub wymienić na nowy.

Wymienny perlator i mieszacz ceramiczny posiadają czarne baterie łazienkowe Invena. Zaproponowana przez markę seria Dafni utrzymana w kolorze czarnego matu charakteryzuje się także minimalistycznym wykończeniem, któremu charakteru nadają chromowane akcenty.

Czarne baterie łazienkowe zatem stanowią doskonałą alterantywę dla armatury w kolorze chromu. Są tak samo łatwe do utrzymania w czystości, a przy tym stanowią świeży akcent w łazienkowej aranżacji.

Szczegóły na temat produktów znajdziesz w nowym sklepie internetowym Inveny!