Kabina Kordoba ze szkłem typu clear to połączenie klasyki z nowoczesnością!

Kabina prysznicowa – sprawdź jak ją wybrać?

Urządzenie wymarzonej łazienki, która będzie jednocześnie wygodna  i ładna może okazać się nie lada wyzwaniem. Pojawia się wiele pytań, na które sami sobie musimy odpowiedzieć. Tym bardziej, że często balansujemy na pograniczu naszych marzeń i potrzeb, założeń domowego budżetu i możliwości jakie daje nam dość niewielka przestrzeń. Jedną z bardziej kluczowych czynności łazienkowych jest prysznic, dlatego tym razem podpowiadamy czym się kierować, by kabina prysznicowa spełniła wszystkie oczekiwania, a łazienka stała się przestrzenią wyjątkowego relaksu.

Dlaczego kabina prysznicowa?

Zanim zdecydujemy się na kabinę prysznicową, często zadajemy sobie pytanie czy nie lepszym rozwiązaniem byłaby wanna? W niewielkich pomieszczeniach wanna może zajmować dość dużo, tak potrzebnej przestrzeni, dlatego subtelna, przeszklona kabina będzie optymalnym elementem wyposażenia (więcej na temat zalet prysznica i wanny możecie przeczytać TU).Ponadto podczas standardowego prysznica zużywamy znacznie mniej wody niż podczas kąpieli. Trwa on znacznie krócej, a więc oszczędzamy i czas i pieniądze, a przy tym jesteśmy bardziej ekologiczni. Dla miłośników długich, relaksujących kąpieli alternatywą z pewnością będzie przyjemny, ciepły deszcz, którego efekt zapewni deszczownia lub panel natryskowy np. marki Invena. Ich wybór jest tak duży, że decydując się na kabinę zamiast wanny nikt nie musi rezygnować z przyjemności!

Kabina prysznicowa Kordoba ze szkłem typu clear to połączenie klasyki z nowoczesnością!

Kabina prysznicowa Kordoba ze szkłem typu clear to połączenie klasyki z nowoczesnością!

Co było pierwsze? Kabina czy miejsce, w którym ma stanąć?

Wybór kabin jest bardzo duży! Producenci otwierają przed nami szeroki wachlarz możliwości i wariantów. Wśród nich znajdują się:

  • kabina narożna: półokrągła, kwadratowa lub asymetryczna,
  • kabina typu walk-in,
  • kabina przyścienna,
  • wolnostojąca
  • wnękowa.

Od czego zacząć eliminację? Oczywiście od wyboru miejsca, w którym kabina prysznicowa ma stanąć! Po tym możemy jasno określić jej optymalne rozmiary i ocenić, czy sposób jej otwierania nie pozostaje w konflikcie z innymi elementami wyposażenia.

Sposób otwierania a wygoda

Ze względu na to, że przeciętna łazienka jest pomieszczeniem niewielkim najczęstszym wyborem są modele narożne. Prościej rzecz ujmując wśród konsumentów króluje kabina półokrągła, zaraz po niej plasuje się kabina kwadratowa lub asymetryczna.

Narożna kabina półokrągła jest rozwiązaniem uniwersalnym. Nie zabiera wiele przestrzeni, a przy tym rozsuwane na rolkach drzwi nie będą wymagały dodatkowego miejsca. Poza tym jest to rozwiązanie bardzo wygodne i bezpieczne szczególnie jeśli z kabiny samodzielnie korzystają mali domownicy. Kabiny marki Invena wyposażone są w magnetyczną uszczelkę domykającą, która amortyzuje też raptowne trzaskanie. Gwarantuje też szczelne zamknięcie, więc przypadkowe zalanie łazienki nie wchodzi w grę.

Kabina typu walk-in dla miłośników nowoczesnych rozwiązań!

Kabina typu walk-in dla miłośników nowoczesnych rozwiązań!

Wszystko jednak zależy od tego, co ustawione jest obok. Zdarza się, że problemu nie stanowią drzwi rozsuwane, a samo wejście do kabiny. W takim przypadku warto rozważyć drzwi umieszczone z jednej strony np. otwierane na zewnątrz. Tu jednak należy pamiętać o tym, że przy otwieraniu woda, która została na szybie często ląduje na podłodze. Tu w pogotowiu powinniśmy mieć także poręcznego mopa.

Szklany wzór na miarę potrzeb

Kabiny prysznicowe wykonane są często ze szkła hartowanego, które jest nie tylko trwałe, ale też bardzo bezpieczne lub akrylu. Ten materiał jednak jest znacznie mniej wytrzymały, szybciej ulega zniszczeniu, a co za tym idzie łatwiej o jego nieszczelność.

Szkło ma w sobie coś eleganckiego. Przezroczyste tzw. clear, które ma kabina Kordoba marki Invena świetnie uzupełni nowoczesną aranżację. Prysznic jednak jest dość intymną czynnością, dlatego ci, którzy lubią nieco bardziej kameralną atmosferę z pewnością postawią na szkło mrożone lub grafitowe. Znajdziemy je w modelach Vitoria lub Marbella Deep firmy Invena.

Jeśli jednak łazienka została wykonana w spokojnym, wręcz neutralnym stylu, warto rozważyć odrobinę szaleństwa. Kabina prysznicowa może stanowić też element dekoracyjny. Przykładowo w ofercie Inveny znajdziemy serię kabin Marbella ze szkłem we wzory m.in. geometryczne  czy florystyczne.

Komfort przede wszystkim

Zwolennicy wanny często powtarzają, że kabiny mają dość sporo trudnych do utrzymania w czystości zakamarków. Nie, jeśli zostały w nich zastosowane wypinane rolki. To znacznie ułatwia sprzątnięcie tylko pozornie trudno dostępnych miejsc. Dlatego wybierając kabinę warto zwróć uwagę na jej wyposażenie, w tym nie tylko rolki, ale też profile przyścienne niwelujące krzywiznę ściany.

Odpowiednia kabina to jednak dopiero połowa drogi do tego, aby codzienny prysznic stał się prawdziwą przyjemnością. Pełnię sukcesu osiągniemy dopiero, kiedy dobrze wybierzemy baterie łazienkowe i zestawy natryskowe lub deszczownie, ale to już temat na kolejny wpis!

Szukacie inspiracji! Koniecznie wejdźcie na nasz Fanpage!