walk in Invena

Kabina typu walk-in, czyli sposób na małą łazienkę!

Standardowa łazienka w bloku ma ok 3,5 do 5m2. Niewielki metraż to aranżacyjne wyzwanie, szczególnie jeśli zależy nam na tym, aby nasza łazienka była funkcjonalna i efektowna jednocześnie. Odpowiedni podział pomieszczenia na strefy, a także inwestycja w adekwatne wyposażenie może sprawić, że niewielka przestrzeń nie będzie nas już ograniczać. Mały metraż niejako narzuca nam wybór prysznica. W tym wypadku kabina typu walk-in będzie doskonałym rozwiązaniem.

Kabina typu walk-in – funkcjonalność w minimalistycznej formie

Prosta, przejrzysta tafla szkła, bez prowadnic, rolek, drzwi, a tym samym szczelin i zakamarków, w których mogą osadzać się: kurz, woda i w konsekwencji kamień. Walk-in zdecydowanie ułatwia

3 szerokości i teleskopowe ramię pozwoli dopasować walk-in do każdej łazienki.

3 szerokości i teleskopowe ramię pozwoli dopasować walk-in do każdej łazienki.

utrzymanie łazienki w czystości. Dodatkowo w ofercie Invena jest walk-in ze specjalną powłoką shiny glass. Dzięki niej woda i zawarty w niej kamień nie osadza się na szklanej powierzchni, a my lśniącym efektem możemy cieszyć się znacznie dłużej.

Jak już zostało wspomniane kabina typu walk-in oznacza brak prowadnic, rolek, drzwi. To są te elementy, które psują się najszybciej i najczęściej w wyniku codziennej eksploatacji i pod wpływem działania wody. Walk-in, który sklep internetowy Invena posiada w ofercie został wykonany ze szkła hartowanego o grubości 6 mm. Jest to zatem wybór, który będzie niezwykle trwały i bezpieczny.

To także komfortowe rozwiązanie dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej czy osób starszych. Jeśli zdecydujemy się opcję z odpływem umieszczonym w posadzce, to zniwelujemy problem niewygodnego progu. Walk-in nie zamyka przestrzeni, więc zamontowanie dodatkowych uchwytów czy ustawienie stabilnego taboretu nie będzie stanowiło kłopotu.

Walk-in w niewielkiej łazience

Ten rodzaj kabiny dostępny jest w różnych wymiarach, dlatego tak łatwo można go dopasować do strefy prysznica o dogodnej dla nas wielkości. Invena zaproponowała 3 szerokości: 80, 90 i 100 cm przy wysokości 190 cm. Producent armatury postawił także na teleskopowe ramię, dzięki któremu możemy samodzielnie ustawić głębokość strefy (70 – 117cm).

Transparentna tafla szkła powiększy optycznie przestrzeń. Nie będzie przytłaczać, a wręcz przeciwnie uwypukli wyrazisty charakter innych elementów wyposażenia np. baterii łazienkowych. Minimalistyczna forma jest także rozwiązaniem uniwersalnym. Doskonale wpisze się w zarówno w nowoczesne, jak i klasyczne aranżacje czyniąc z łazienki pomieszczenie ponadczasowe.

A błogi relaks?

Minimalistyczna forma kabiny typu walk-in w żaden sposób nie wyklucza poczucia błogiego relaksu, który może nam dostarczyć odprężający prysznic. Wystarczy tylko odpowiednio dobrana

Kabina typu walk-in i deszczownia Modo Exe to zestaw idealny dla miłośników błogiego relaksu!

deszczownia. I tak możemy wybrać w ofercie sklepu internetowego Invena model Modo Exe, który w słuchawce ma aż trzy rodzaje strumienia: normalny, bicz, mieszany. Dzięki temu nawet niewielka strefa prysznicowa może zmienić się w domowe SPA. Warto też wspomnieć, iż oba elementy wyposażenia w sklepie Inveny można kupić w zestawie, dzięki któremu można kompletnie urządzić łazienkę.

Czy walk-in wymaga specjalnego montażu?

Należy pamiętać, że decyzja na temat kabiny typu walk-in powinna zostać podjęta na samym początku prac nad aranżacją łazienki. Jeśli będzie to model, do którego wybierzemy odpływ liniowy lub punktowy należy uprzednio przygotować posadzkę tak, aby woda nie wypływała poza obszar prysznica i nie zalewała łazienki i korytarza.

Warto także sprawdzić możliwości wentylacyjne łazienki, gdyż para wodna nie będzie kumulować się na ściankach tak, jak to jest w przypadku tradycyjnej kabiny. Będzie rozproszona po całym pomieszczeniu. To ma również wpływ na temperaturę. Klasyczne modele tworzą strefę zamkniętą, w której następuje swego rodzaju kumulacja ciepła, natomiast w przypadku walk-ina ciepło podobnie jak para ulegnie rozproszeniu. Dlatego też warto rozważyć dobry system ogrzewania, w tym także ogrzewania podłogowego.

Kabina typu walk-in nie bez powodu stanowi coraz częstszą alternatywę dla tradycyjnych modeli. Funkcjonalna i uniwersalna jednocześnie ma szansę przerodzić się z tymczasowej mody w stały punkt wyposażenia.