Deszczownia w kolorze dodatków!

Wiosenny lifting łazienki niewielkim kosztem!

Wraz z nadejściem wiosny, powoli budzącą się ze snu zimowego naturą i radosnymi promieniami słońca, które napawają nas optymizmem niemal wszyscy nabieramy energii i chęci na zmianę wystroju. Czasami będą to drobne modyfikacje, a czasem spektakularne metamorfozy. O tych często mówimy w przypadku łazienki, w której zmiana często kojarzy się z generalnym remontem. My postanowiliśmy pokazać, że wystarczy kilka wnętrzarskich tricków, aby lifting łazienki przerodził się w spektakularny efekt niewielkim kosztem i niedużym nakładem prac.

Zmień kolor!!!
Deszczownia w kolorze dodatków będzie świetnym sposobem na odświeżenie wnętrza łazienki!

Deszczownia w kolorze dodatków będzie świetnym sposobem na odświeżenie wnętrza łazienki!

Wiosną chętniej sięgamy po soczyste barwy, które z pewnością będą stanowić ciekawy akcent w łazience, w której tło tworzą kafle i armatura o delikatnych, czy wręcz neutralnych kolorach. W takich przypadkach wymiana dodatków i zmiana koloru może okazać się wystarczająca. Czasami kompleksowa wymiana zielonych akcesoriów łazienkowych na te w modnym w tym roku ultrafiolecie może zdziałać cuda! Należy jednak pamiętać, że efekt osiągniemy tylko wtedy, kiedy wszystkie dodatki: akcesoria łazienkowe, dywanik, ręczniki etc. będą mieć tę samą barwę lub jej zbliżoną pochodną. Jeśli jednak ktoś zdecyduje się na wymianę prysznica, może to połączyć z wymianą dodatków. Dlaczego? Dlatego, że wśród producentów armatury łazienkowej coraz częściej pojawia się kolor. Marka Invena przykładowo w swojej ofercie posiada deszczownię Kameleon dostępną w czterech wariantach kolorystycznych: białym, turkusowym, pomarańczowym i różowym.

Armatura do zmiany

Skoro jesteśmy już przy deszczowniach warto również sprawdzić możliwości jakie daje nam wymiana armatury. Możemy skupić się na prysznicu lub strefie umywalkowej, a jeśli mamy nieco większy budżet na obu. Armatura to swego rodzaju biżuteria łazienki, a biorąc pod uwagę ofertę marki Invena – wybór jest szeroki i w rozsądnej cenie. Stawiając na prysznic, a posiadając do tej pory zestaw natryskowy na drążku warto rozejrzeć się za deszczownią. Pod kątem aranżacyjnym wypełni i zarazem rozświetli przestrzeń łazienki. Z punktu widzenia użytkownika natomiast sprawi, że codzienny prysznic ze zwykłej czynności przerodzi się w błogi relaks! Godnym polecenia przykładem będzie deszczownia Rotonda marki Invena. Dostępna w czterech wariantach: kwadratowym lub okrągłym i w kolorach chrom i biały/chrom daje także możliwość wykorzystania trzech rodzajów strumienia i to nie tylko w słuchawce, ale także w natrysku górnym. To z kolei sprawia, że SPA mamy w zasięgu ręki. Do tego wybieramy baterię natryskową z serii Dokos również w kolorze chromu lub białego chromu i tworzymy komplet, który z pewnością rozjaśni naszą strefę prysznicową.

Deszczownia Rotonda - sposób na domowe SPA!

Deszczownia Rotonda – sposób na domowe SPA!

Przy strefie umywalkowej możemy wręcz dokonać rewolucji (szerzej o tym pisaliśmy TU). Jeśli już decydujemy się na lifting łazienki w tej części warto rozważyć opcję, w której jest wymieniana nie tylko bateria umywalkowa, ale także sama umywalka. W tej chwili umywalka nablatowa wraz wysoką baterią mogą całkowicie odmienić wnętrze łazienki. W ofercie Inveny znajdziemy propozycje zarówno do dużych łazienek, jak i tych mniejszych np. Pejto czy umywalki  z serii Dokos dostępne w trzech wariantach kolorystycznych.

Jeśli zdecydujemy się na całkowitą wymianę armatury, godne polecenia będą serie: Dokos i Nyks marki Invena. Dokos dostępna jest w trzech wariantach kolorystycznych: chromie, bieli lub graficie połączonych z chromem. Kompletność jednej i drugiej kolekcji sprawia, że uda nam się zachować spójny charakter w łazience.

Sposób na elementy drewniane

I tu znów wracamy do koloru! Jeśli kolor starych mebli nam nie odpowiada, a nie chcemy ich wymieniać warto rozważyć samodzielne przemalowanie frontów. Wystarczy tylko odpowiednia farba do drewna i odrobina wyobraźni. Może to być po prostu inny, świeży kolor lub totalne szaleństwo. Wszystko zależy o tego jaki styl preferujemy.

Podłogi też wcale nie musimy wymieniać, żeby ją zmienić. Alternatywną opcją dla terakoty, która nam się znudziła może być wykładzina PCV. Pozornie kojarzy się PRL-em, ale biorąc pod uwagę rozwój technologii, na rynku mamy wiele ciekawych propozycji np. takich, które imitują panele. „Drewniana” podłoga zamiast kafli może wywołać piorunujący efekt! Do tego położenie wykładziny na istniejącej nawierzchni wymaga mniejszych nakładów niż skuwanie jej.

Fototapeta – alternatywa dla nudy

Zdarza Wam się patrzeć podczas codziennej toalety na kafle i twierdzić, że kompletnie Wam nie odpowiadają, jesteście nimi znudzeni lub po czasie po prostu Wam się nie podobają? Możecie zdecydować się na generalny remont, ale nie o nim tu mowa, więc do wyboru pozostaje także opcja alternatywna w postaci fototapety. Niektórzy uważają ją za kicz, ale odpowiednio dobrany i wykadrowany obraz potrafi zdziałać cuda. Fototapeta może mieć także nadruk innych, bardziej nowoczesnych kafli. Przy użyciu specjalnego kleju można ją położyć bezpośrednio na płytkach. To z kolei znacznie obniża koszt liftingu łazienki gwarantując oszałamiający efekt.

Drobny lifting łazienki zatem może okazać się spektakularną metamorfozą, ale nie wymagającą spektakularnych nakładów finansowych. To co? Gotowi na wiosenne zmiany?!

Szukasz inspiracji? Zajrzyj na nasz fanpage: Invena – odkryj łazienkę od kuchni!