Nowoczesne baterie łazienkowe

Najnowsze trendy w aranżacji łazienek – designerskie baterie łazienkowe

nowoczesne baterie łazienkowe stylizacja Dokos invenaNowoczesne baterie łazienkowe. Od kilku sezonów w aranżacji łazienek zdecydowanie króluje styl nowoczesny łączący funkcjonalność zastosowanych rozwiązań z ciekawym designem. Minimalizm dominujący w trendach nie oznacza jednak jednotorowości. Również ten styl ma swoje odmiany, które wymagają dobrania odpowiednich akcesoriów urozmaicających kompozycje. Podpowiadamy, jakie baterie łazienkowe pasują do designerskich pomieszczeń i jak łączyć je z pozostałymi dodatkami.

Jakie aranżacje dominują w nowych typach baterii?

Do tematu aranżacji nowoczesnych łazienek i wyboru baterii łazienkowych podejść można wielotorowo, za każdym razem uzyskując ciekawy i zupełnie inny efekt. Jedną z koncepcji jest postawienie na ciekawe meble, w szczególności szafki pod umywalki, które łączone są z modnymi umywalkami nablatowymi o różnych kształtach, kolorach i materiałach. Oryginalna forma umywalek sprawia, że stanowią one nie tylko czysto użytkowy element, ale bez wątpienia pełnią bardzo ozdobną rolę. Typ armatury, który świetnie uzupełnia te różnokształtne umywalki to wysokie krany łazienkowe. Swoim rozmiarem i smukłą sylwetką nadają całej aranżacji wyjątkowego charakteru, nie zakłócając przy tym linii umywalki.

Nowoczesne baterie łazienkowe to zabawa barwami

Świetnym kierunkiem w stylizacji nowoczesnych wnętrz jest również zabawa barwami. Popularnym ostatnio trendem są stonowane kolorystycznie łazienki z dominacją jednego, wyrazistego koloru, który pojawia się na różnych elementach wyposażenia i spaja całą aranżację. Kolorowe akcenty mogą być wprowadzane w postaci dodatkowych dekoracji i akcesoriów jak ręczniki, przybory toaletowe, świece, ale również za pomocą stałych elementów wyposażenia takich jak armatura łazienkowa Nowością, zdobywającą coraz większą liczbę zwolenników, zwłaszcza wśród osób lubiących odważne rozwiązania, są kolorowe baterie łazienkowe i deszczownice. Trzeba jednak pamiętać, by nie przesycić wnętrza barwami. Dlatego warto wybierać takie produkty, jak np. kolekcja Kameleon, w przypadku której kolorowe akcenty stanowią jedynie fragmenty deszczownicy i słuchawki prysznicowej, subtelnie zestawione z chromowanymi częściami lub bateria łazienkowa Dokos stanowiąca połączenie bieli i lśniącej stali .

Nowoczesność to minimalizm

Wyznacznikiem stylu nowoczesnego w wielu jego odmianach są również geometryczne kształty, które nadają wnętrzu surowego wyrazu i podkreślają jego minimalistyczne oblicze. Przełamywać obłe formy w łazience można na wiele sposobów – stosując geometryczne wzory na płytkach ceramicznych, urządzenia sanitarne o prostych liniach, czy foremne dekoracje. Jakie baterie do łazienki utrzymanej w takim klimacie najlepiej podkreślą jej charakter? W takie stylizacje wpisują się doskonale nowoczesne baterie łazienkowe o prostych, smukłych kształtach, jak np. Dokos czy Kastos. Zastanawiacie sie nad wyborem baterii łazienkowej? Polecamy nasz artykuł.