Natynkowe czy podtynkowe baterie łazienkowe?

podtynkowe baterie łazienkowe jednouchwytowe

Podtynkowe baterie łazienkowe to wygoda i funkcjonalność.

Nowoczesna łazienka to miejsce, w którym coraz częściej dba się zarówno o wygodę i funkcjonalność, jak również o wyjątkową estetykę i ciekawy design pomieszczenia. Jednym z popularnych trendów jest wykorzystywanie elementów wyposażenie przeznaczonych pod zabudowę. Podwieszane misy wc, wbudowywane w ścianę spłuczki czy podtynkowe baterie łazienkowe swym minimalistycznym wyglądem i praktycznym charakterem zdobywają coraz większe grono zwolenników.

Podtynkowe baterie łazienkowe to oszczędność przestrzeni

Moda na podtynkowe elementy wyposażenia łazienki wynika z kilku aspektów.  Przede wszystkim, wbudowane w ścianę rury czy mocowania nie zabierają niepotrzebnie przestrzeni, tak ważnej zwłaszcza w niewielkich łazienkach, a z drugiej strony znacząco podnoszą estetykę wnętrza i ułatwiają utrzymanie go w czystości. Te same zasady dotyczą baterii łazienkowych podtynkowych, które najczęściej stosowane są w kabinach prysznicowych i nad wanną. W przypadku armatury tego typu większa jej część zostaje wbudowana w ścianę, natomiast widoczna zazwyczaj pozostaje jedynie maskownica oraz uchwyt baterii, za pomocą którego regulujemy strumień wody i temperaturę. Takie baterie łazienkowe zajmują więc o wiele mniej miejsca niż tradycyjne krany, świetnie sprawdzając się zwłaszcza w małych kabinach prysznicowych. Z praktycznego punktu widzenia ma to również duży wpływ na łatwiejsze utrzymanie baterii w czystości, gdyż trudnodostępne miejsca o dużej ilości zagłębień, w których gromadzić może się osad z mydła czy kamień, ukryte są pod ścianą.

Podtynkowe baterie łazienkowe to lekkość i elegancja

To, co zachęca wiele osób do wyboru baterii łazienkowych podtynkowych, to również ich elegancki, nowoczesny wygląd. Liczba widocznych elementów ograniczona do minimum daje znacznie więcej możliwości aranżacyjnych, a dodatkowo nie zakłóca kompozycji z płytek ceramicznych czy innej okładziny. Taka aranżacja zyskuje dużą lekkość i subtelny charakter, zwłaszcza, że ogromny wybór kształtów części natynkowej pozwala na doprecyzowanie stylizacji  w najdrobniejszym szczególe.

Podsumowując: Jaki typ baterii wybrać?

Jak widać plusów z zastosowania podtynkowych baterii łazienkowych jest wiele. Stojąc przed wyborem modelu najbardziej odpowiadającego naszym potrzebom, należy rozważyć również kilka  faktów przemawiających na korzyść baterii tradycyjnych. A mianowicie baterie łazienkowe podtynkowe są znacznie bardziej skomplikowane w montażu i wymagają przygotowania specjalnej wnęki w ścianie, dlatego też mocno zastanowić się trzeba nad ich wyborem, jeśli nie chcemy wykonywać dużego remontu. Najczęściej dlatego stosuje się je w nowobudowanych lub też gruntownie remontowanych domach. Część instalacyjna jest na stałe wbudowywana w ścianę, co może stanowić także problem w przypadku wystąpienia usterki. Ryzyko związane z brakiem dostępu i możliwości naprawy zminimalizować można jednak stosując dobre baterie łazienkowe o wysokiej jakości, najlepiej z wytrzymałą głowicą ceramiczną, jak np. Merida Exe marki Invena.