Strefa zmywania – praktyczna i estetyczna

Urządzając kuchnię na chwilę obecną zdecydowana większość z nas nie wyobraża sobie projektu bez zmywarki. Korzystanie z nowoczesnych sprzętów jest wygodne i pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale i wodę. Można byłoby pokusić się o śmiałą tezę, że w przypadku posiadania zmywarki zlew właściwie nie będzie nam potrzebny. Rzeczywistość jednak jest nieco inna. Szczególnie jeśli dużo gotujemy i mamy przy tym sporo owoców i warzyw do opłukania lub drobiazgów do umycia pod bieżącą wodą. Nawet jeśli niewielka, strefa zmywania powinna być komfortowa i estetyczna jednocześnie! Podpowiadamy jak praktyczną strefę zmywania urządzić .

Funkcjonalna bateria zlewozmywakowa

To pierwszy z kilku ważnych kluczy do sukcesu. Wybierając kuchenny kran warto najpierw zwrócić uwagę na całościowy obraz kuchni, a przede wszystkim na umiejscowienie i rodzaj zlewu. Kiedy zaplanowaliśmy zlew przy oknie godna rozważenia będzie niższa bateria, która nie

Praktyczna strefa zmywania

Bateria z wyciąganą wylewką doskonałym rozwiązaniem do zlewu umieszczonego pod oknem.

będzie przeszkadzać przy otwieraniu lub zamykaniu rzeczonego okna. Niewielki, niski kran nie oznacza wcale, że musi być mało funkcjonalny. Wręcz przeciwnie, kiedy wybierzemy baterię z wyciąganą wylewką np. Nea marki Invena nasza strefa zmywania stanie się w pełni praktyczna. Wyciągana wylewka daje znacznie szerszy zasięg użytkowania np. bezproblemowe napełnianie naczyń niemieszczących się w zlewie czy możliwość uprzątnięcia zlewu o dość dużych, przestronnych komorach.

Strefa zmywania do zadań specjalnych

Funkcjonalność i wygoda użytkowania baterii zależy także od rozmiaru zlewu. Kiedy myślimy o nieco mniejszym i płytszym gabarycie warto rozważyć baterię, która umożliwi nam komfortowe umycie wysokich i delikatnych naczyń np. kieliszków czy dzbanów. W takim przypadku wylewka baterii powinna kończyć się nieco wyżej. Doskonałym przykładem będzie tutaj bateria kuchenna ze znanej i lubianej serii Dokos marki Invena z wylewką o kącie prostym. Wykonana z wysokiej jakości materiałów i utrzymana w tonacji biały/chrom świetnie uzupełni nowoczesną i

Dokos z dwufunkcyjną wylewką

Bateria z dwufunkcyjną wylewką sprawi, że poczujesz się jak w profesjonalnej kuchni.

minimalistyczną strefę zmywania.

Skoro już jesteśmy przy serii Dokos, nie wolno także zapominać o baterii z dwufunkcyjną, ruchomą wylewką, która sprawi, że poczujemy się jak w pełni profesjonalnej kuchni. Dwa rodzaje strumienia: normalny i spray z pewnością będą udogodnieniem. Ruchoma wylewka umożliwi realizację każdego zadania. Ten kran to propozycja dla miłośników dużych przestrzeni i niebanalnego designu!

Zaproś kolor do kuchni!

Funkcjonalna strefa zmywania to też taka, w której my sami będziemy się dobrze czuli i na co dzień będziemy mogli doceniać jej walory estetyczne. Jeśli projekt naszej wymarzonej kuchni zakłada stonowane barwy, które mamy zamiar ożywić dodatkami z soczystym kolorze, nic nie stoi na przeszkodzie, aby właśnie kuchenny kran był jednym z takich dodatków. Bateria Kameleon od Inveny dostępna jest w aż pięciu kolorach: czerwonym, limonce, szarym, białym i czarnym. To jednak nie tylko kolor, ale i komfort użytkowania. Obrotowa i ruchoma wylewka sprawi, że nasza strefa zmywania będzie w pełni funkcjonalna. Takie rozwiązanie pozwala napełnić spore naczynia bez konieczności wkładania ich do zlewu.

Funkcjonalne gadżety

W wygodnej strefie zmywania jednak nie o samą baterię chodzi! Prawdziwi miłośnicy gotowania na pewno docenią też szeroki wybór gadżetów dostępnych na rynku. Od ciekawych ociekaczy, które znacznie ułatwiają pracę po fantazyjne dozowniki na płyn. Należy pamiętać, że dozownik to już nie tylko zwykła butelka, ale kompleksowy pojemnik z miejscem przewidzianym na inne, niezbędne do zmywania akcesoria. Wszystko ułożone w idealnym porządku, a do tego estetyczne.

Wygodna strefa zmywania to klucz do tego, abyśmy w swojej kuchni czuli się dobrze (o ergonomii w kuchni pisaliśmy TU)! Wtedy nawet te mniej lubiane czynności będziemy mogli wykonać sprawnie i szybko. A kto wie, może okaże się, że ktoś pokocha gotowanie?

Więcej inspiracji znajdziesz na naszym Fanpage’u Łazienka od Kuchni!