Łazienka w kontrastowych kolorach

Aranżując łazienkę, czasami warto odejść od utartych, „bezpiecznych” schematów i zdecydować się na odważne rozwiązania. Jednym z nich jest zestawienie w pomieszczeniu kontrastowych barw, które stanowią prosty sposób na niebanalne wnętrze i  ciekawą kompozycję. Do zabawy kolorami możemy również wykorzystać nowoczesne baterie łazienkowe.

Bateria Purani exe firmy Invena

Bateria Purani exe firmy Invena

Kontrastowe zestawienia kolorystyczne można tworzyć przy pomocy różnych elementów: mebli i ścian, dodatków czy  też stałych elementów wyposażenia, jak np. baterie łazienkowe czy ceramika sanitarna. Nieważne, na co się zdecydujemy, istotne jest, aby robić to konsekwentnie, a przede wszystkim nie łączyć ze sobą zbyt wielu kolorów. O ile bowiem przypadkowość  jest czasami pożądana, to przy okazji odważnego zestawiania barw, może wprowadzić do wnętrza niepotrzebny chaos.

Kolorowy sposób na relaks

Dla większości z nas łazienka nie stanowi już tylko miejsca stricte użytkowego, służącego jedynie do wykonania podstawowych czynności higienicznych. To raczej przestrzeń do relaksu, w której możemy stworzyć namiastkę ekskluzywnego SPA. Dla uzyskania takiego efektu niezwykle istotny jest wystrój i wybór właściwych kolorów. Odpowiednich, czyli takich, które będą sprzyjać odpoczynkowi, ale zarazem będą miały moc pobudzającą.  Taki efekt możemy uzyskać dzięki połączeniu kontrastujących ze sobą barw.

Opcja dla tradycjonalistów

Możemy postawić na klasykę – biel i czerń – jednak należy pamiętać, że chcąc zastosować czarny na dużych płaszczyznach, warto robić to w większych pomieszczeniach. Ciemne barwy bowiem optycznie pomniejszają wnętrze. Nie musimy się tego jednak obawiać, jeśli zdecydujemy się na delikatne przełamanie bieli czarnymi akcentami. Większość ceramiki łazienkowej nadal spotkamy w białym kolorze, dlatego czarne dodatki, takie jak szafki, mydelniczki czy wieszaki pozwolą uzyskać ciekawy efekt. Kolor możemy wprowadzić również poprzez baterie łazienkowe i zamiast tradycyjnych, chromowanych modeli wybrać nowoczesne baterie łazienkowe powlekane np. białym kolorem, jak w przypadku serii Dokos.

Propozycja dla odważnych
Deszczownia Kameleon firmy Invena

Deszczownia Kameleon firmy Invena

Połączenie bieli i czerni może jednak wydawać się niektórym zbyt monotonna. Wtedy warto postawić na wprowadzenie nieco żywszych barw: niebieskiego, turkusu, pomarańczowego, żółtego, czy wyrazistej czerwieni.

Najprościej i najbezpieczniej łączyć jeden mocny kolor z bielą. Przykładowo, jeśli ściany pomalujemy na biało, sprzęt także wybierzemy w tej barwie, a na podłogę położymy pomarańczowy dywanik pomieszczenie od razu całkowicie zmieni charakter. Dodatkowo, możemy go jeszcze podkreślić dzięki deszczowni Kameleon w kolorze pomarańczowym. Niby niewiele, a efekt ogromny.

Modne obecnie są również  niestandardowe zestawienia np.:

– czerwony i czarny

– pomarańcz i fiolet

– zielony i żółty

-czarny lub szary i żółty

Aby, jednak uzyskany efekt był elegancki i kompozycja nie przypominała jarmarcznej stylistyki, musimy zadbać o każdy detal, w szczególności doborze kolorystycznym stałych elementów wyposażenia. Do wnętrz w kontrastowych barwach  idealnie sprawdzi się np. deszczownia Kameleon marki Invena, która jest dostępna w nietypowych kolorach: pomarańczowym, różowym i turkusowym.

Kontrastowe barwy w łazience można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Najważniejszą zasadą, którą powinniśmy się kierować to zaplanowanie wszystkich kroków, zanim zabierzemy się do pracy. Łazienkę bowiem urządzamy zazwyczaj raz na kilka, a nawet kilkanaście lat i nie warto popełnić błędów, które nie pozwolą nam się nią w pełni cieszyć. Więcej aranżacji na: www.facebook.pl/Łazienka-od-kuchni.