bateria podtynkowa umywalkowa

Umywalka nablatowa – jaka bateria będzie do niej pasować?

Umywalki nablatowe już jakiś czas temu zaczęły kusić inwestorów i można powiedzieć, że wręcz szturmem zdobyły popularność w aranżacji wnętrz. I choć nadal nie można ich nazwać rozwiązaniem standardowym coraz częściej pojawiają się zarówno w łazienkach prywatnych, jak i tych w przestrzeni publicznej. Umywalka nablatowa jednak wymaga odpowiedniego dopasowania baterii i otoczenia, dlatego podpowiadamy jak dobrze urządzić strefę umywalkową tak, aby była jednocześnie efektowna i funkcjonalna.

Umywalka nablatowa – o czym należy pamiętać?

Wysoka bateria z bocznym mieszaczem dla miłośników ciekawej formy

Umywalka stawiana na blat już sama w sobie daje duże możliwości aranżacyjne, które pozwalają stworzyć niezwykle atrakcyjną strefę umywalkową. Obecnie na rynku dostępne są modele, które doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. Warto jednak pamiętać, że ten typ umywalki wymaga odpowiedniego przygotowania blatu lub szafki. Głównie chodzi tu o otwory umożliwiające montaż. Otwór można wykonać nawet samodzielnie, jeśli tylko posiadamy wiertarkę i odpowiedniego rozmiaru otwornice. Tu jednak należy pamiętać, aby dokładnie sprawdzić czy umywalka będzie umiejscowiona w odpowiedniej odległości od baterii. Na tę ostatnią również należy zwrócić szczególną uwagę.

Jaka bateria do umywalki nablatowej?

Komfort użytkowania umywalki nablatowej zapewnia wysoka bateria umywalkowa posiadająca wylewkę o odpowiedniej długości. Oba elementy wyposażenia powinny zostać umieszczone od siebie w takiej odległości, aby strumień wody po odkręceniu trafiał na środek umywalki. To pozwoli nam w pełni korzystać z jej funkcjonalności i jednocześnie uniknąć nadmiernego rozchlapywania wody.

Wraz z rozwojem oferty umywalek nablatowych poszerza się także wybór wysokich baterii umywalkowych. Przykładowo, marka Invena proponuje Klientom kran z lubianej serii Dokos, która dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych: chrom, biały/chrom, grafit/chrom. Tę serię charakteryzuje ponadczasowy, subtelny kształt. Miłośników mniej standardowych rozwiązań zainteresuje wysoka bateria z bocznym mieszaczem również z serii Dokos. Natomiast zwolennicy nowoczesnych, geometrycznych kształtów niewątpliwie zainteresują się baterią z kolekcji Nyks marki Invena. Wysoka bateria to jednak nie jedyne rozwiązanie jakie możemy zastosować przy umywalce nablatowej.

Bateria podtynkowa alternatywą dla baterii wysokiej

Bateria podtynkowa alternatywą dla baterii wysokiej

Nie tylko wysoka bateria

Jeśli jednak szukamy alternatywy do wysokiego krany równie dobrym i jeszcze bardziej efektownym rozwiązaniem będzie bateria umywalkowa podtynkowa. Jej zaletą jest możliwość montażu na dowolnej, indywidualnie dopasowanej do użytkowników wysokości. Do tego wszelkie mechanizmy są ukryte w ścianie i przykryte estetyczną rozetą. Do tego typu baterii należy odpowiednio przygotować instalację, ale efekt jest oszałamiający zarówno pod kątem funkcjonalnym, jak i estetycznym. W sklepie internetowym marki Invena znajdziemy dwa modele: Dafni i Larisa. Pierwszą docenią zwolennicy minimalizmu i skandynawskich wnętrz. Druga natomiast cieszy klasyczną, ponadczasową formą.

Warto także pamiętać, że umywalka nablatowa może mieć półkę na baterię. Do takiego modelu pasować będzie standardowa bateria umywalkowa.  Wysoki kran nie jest zatem jedyną opcją, na którą możemy się zdecydować. Baterie umywalkowe podtynkowe coraz częściej towarzyszą umywalce nablatowej tworząc duet doskonały: funkcjonalny i estetyczny.