Łazienka przyjazna środowisku – 4 sposoby jak być eko

W aranżacji wnętrz, w tym także łazienki obok ciekawego designu istotna jest funkcjonalność. Komfortowa i estetyczna przestrzeń automatycznie staje się naszym bezpiecznym azylem. Ta oaza relaksu może być także przyjazna dla środowiska. Poznaj 4 sposoby jak być bardziej eko i to bez zbędnego wysiłku.

1 Bateria umywalkowa z dwustopniowym mieszaczem

Odpowiednio dobrana armatura może znacznie ograniczyć zużycie wody, co sprawi, że łazienka będzie bardziej przyjazna środowisku. Jak to działa? Odkręcając wodę mamy dwa stopnie: pierwszy – delikatniejszy, wystarczy do umycia rąk i drugi – silniejszy, idealny w sytuacjach, w których potrzebujemy pełnego strumienia. Dzięki temu możemy zapobiec natychmiastowemu odkręceniu wody o maksymalnej sile strumienia, bo z pewnością niejednemu z nas zdarzyło się to przez przypadek. To także doskonała opcja dla rodzin, w których maluchy uczą się dopiero korzystać ze strefy umywalkowej. Pierwszy stopień będzie wystarczający, a delikatna blokada w uchwycie ograniczy ryzyko ochlapania.

Perlator - napowietrza i ogranicza zużycie wody

Perlator – napowietrza i ogranicza zużycie wody

2 Perlator oszczędzający wodę

Baterie umywalkowe Nikea Exe i Merida Exe marki Invena posiadają nie tylko dwustopniowy mieszacz, ale także perlator Neoperl. Dzięki zastosowanej technologii możemy zaoszczędzić nawet do 150 PLN rocznie w przeliczeniu na czteroosobową rodzinę.

Perlator to nic innego jak sitko, które napowietrza wodę jednocześnie utrzymując siłę strumienia przy mniejszym wykorzystaniu samej wody. Dzięki temu po prostu zużywamy jej mniej. W ofercie Inveny niemal wszystkie baterie łazienkowe i kuchenne zostały wyposażone w ten element. Dlatego z łatwością można dopasować armaturę do wybranego stylu łazienki.

Baterie dostępne są w nowym sklepie internetowym marki Invena. Miłośnicy ekologii mogą także wziąć udział w konkursie, który marka prowadzi na swoim oficjalnym Fanpage’u: Invena – odkryj łazienkę od kuchni na Facebooku. Do wygrania m.in. ekologiczne baterie Merida Exe.

Już teraz możesz wygrać ekologiczne baterie!

Już teraz możesz wygrać ekologiczne baterie!

3 Bateria termostatyczna

To ponownie propozycja, która pomoże nam ograniczyć zużycie wody. Wystarczy, że raz ustawimy optymalną dla nas temperaturę wody. Dzięki temu podczas prysznica nie będziemy musieli tracić czasu na ustawienie idealnie ciepłej wody. Wtedy też mniej jej zużyjemy. To także opcja, która będzie bezpieczna dla najmłodszych użytkowników łazienki, gdyż może wykluczyć ryzyko poparzenia się gorącą wodą.

4 Bezrantowa miska WC

W tradycyjnych miskach rant zapobiega rozchlapywaniu się wody. Mimo to, tworzy trudno dostępne miejsca, które są idealnym środowiskiem do rozwoju bakterii i wirusów. Bezrantowa miska WC rozwiązuje oba problemy jednocześnie, dlatego do jej dokładnego opłukania wystarczą zaledwie 3 litry. Miski WC Nyks i Dokos marki Invena zostały także wyposażone w wolnoopadającą deskę z wypinanymi zawiasami. To z pewnością ułatwi utrzymanie miski w czystości, a my będziemy mogli wymienić żrące środki na przyjazne środowisku mleczka.

Odpowiedni wybór wyposażenia do łazienki w połączeniu z  prostymi czynnościami takimi jak zakręcanie wody podczas mycia zębów pozwolą stworzyć pomieszczenie jednocześnie efektowne i przyjazne środowisku, a my staniemy się zdecydowanie bardziej eko i to bez zbędnego wysiłku.